ETF Radar

← Lista ETF

Porównaj z innym

JPM USD Ultra-Short Income ETF USD Acc

IE00BG8BCY43 · JPMorgan Asset Management (Europe) S.à r.l.

Aktualny kurs z 22 października 2026
≈ 492,69
126,70 USD (1 USD = 3,8886 PLN)
+0,1%
1D
-0,1%
1T
+2,9%
1M
+9,6%
6M
+10,9%
YTD
+10,0%
1R
+6,4%
3L
+18,7%
5L
rekord wszech czasów
na sesji 22 paź 2026
122,37 – 126,70 USD
to roczne minimum i maksimum (ostatnie 52 tygodnie)
4,6 mln zł
obrotu 22 paź 2026 (tylko JPSA na LSE), 0,6× średniej z 20 sesji
21,9 mln zł
obrotu całego funduszu tego dnia (suma 3 notowań)

Wartości w PLN po kursie średnim NBP z dnia notowania. Stopa zwrotu w PLN uwzględnia zmianę kursu USD/PLN.

Kurs zamknięcia, JPSA (LSE) — PLN

O funduszu

JPM USD Ultra-Short Income ETF USD Acc to fundusz obligacyjny oferowany przez JPMorgan Asset Management (Europe) S.à r.l. Jego portfel składa się w 70,15% z obligacji i w 29,85% z gotówki.

Największą pozycją jest fundusz JPM USD Liquidity LVNAV X (dist.), a kolejne miejsca zajmują dwie serie amerykańskich obligacji skarbowych United States Treasury Notes. Dalej w pierwszej dziesiątce znajdują się papiery dłużne instytucji finansowych: BPCE SA, Mitsubishi UFJ Financial Group, Canadian Imperial Bank of Commerce, Protective Life Global Funding, Macquarie Bank Limited, National Bank of Canada oraz Massmutual Global Funding II.

Wskaźnik kosztów całkowitych (TER) wynosi 0,18% rocznie. Fundusz jest akumulujący, czyli nie wypłaca dochodów inwestorom, tylko je reinwestuje. Jest zarejestrowany w Irlandii, jego walutą jest dolar amerykański (USD) i nie stosuje zabezpieczenia walutowego. Został uruchomiony 3 kwietnia 2019 r. Głównym rynkiem notowań jest XETRA, gdzie jest dostępny pod tickerem JPPA w euro. Na giełdzie LSE jest notowany pod tickerem JPAS w funtach brytyjskich oraz JPSA w dolarach amerykańskich.

Opisywana klasa jednostek to wariant akumulujący w USD bez zabezpieczenia walutowego, dostępny w notowaniach w trzech walutach: EUR, GBP i USD.

Opis wygenerowany automatycznie na podstawie danych o funduszu (30 września 2026). To nie porada inwestycyjna.

Parametry funduszu

ISIN
IE00BG8BCY43
Klasa aktywów
Obligacje
Typ produktu
ETF
TER
0,18% rocznie
Aktywa (stan na 30 wrz 2026)
732 mln EUR (≈ 3,2 mld zł)wg statystyki Deutsche Börse
Polityka dywidend
Akumulujący
Replikacja
—
Zabezpieczenie walutowe
Nie
Kraj rejestracji
Irlandia (IE)
Waluta funduszu
USD
Data uruchomienia
3 kwietnia 2019

Skład portfela

Największe pozycje

  1. JPM USD Liquidity LVNAV X (dist.)8,72%
  2. United States Treasury Notes 2.875%5,01%
  3. United States Treasury Notes 0.125%1,51%
  4. Bpce Sa 0.4858%1,26%
  5. Mitsubishi UFJ Financial Group, Inc. 2.623%0,95%
  6. Canadian Imperial Bank of Commerce 2.606%0,94%
  7. Protective Life Global Funding 0.327%0,86%
  8. Macquarie Bank Limited 0.6254%0,85%
  9. National Bank of Canada 0.3186%0,80%
  10. Massmutual Global Funding II 0.2507%0,78%

10 największych pozycji to 21,7% portfela.

Skład według danych dostawcy, zwykle sprzed kilku tygodni (ostatnie pobranie: 4 października 2026). Pełny, aktualny skład publikuje emitent funduszu.

Notowania

GiełdaTickerWaluta Ostatni kursData
XETRA JPPA główny EUR 113,07 EUR
≈ 493,95 zł
22 paź 2026
LSE JPAS GBP 94,77 GBP
≈ 494,05 zł
22 paź 2026
LSE JPSA USD 126,70 USD
≈ 492,69 zł
22 paź 2026

Gdzie kupić

Brokerzy w Polsce, którzy mają ten fundusz na liście instrumentów:

  • XTB IKE/IKZE giełdy: LSE, wykaz z 18 paź 2026

Nie ma go na liście: Bossa (DM BOŚ), mBank (eMakler).

  • Interactive Brokers praktycznie cała oferta ETF UCITS, bez publicznej listy
  • Saxo Bank praktycznie cała oferta ETF UCITS, bez publicznej listy

Według wykazów instrumentów publikowanych przez brokerów (data wykazu przy nazwie). Broker może dodać fundusz na prośbę klienta, a wykaz może się zmienić. Widzisz błąd? Napisz w komentarzu poniżej.

Podobne fundusze

FunduszTicker TER Aktywa 1R w zł
JPM GBP Ultra-Short Income ETF GBP Acc JGSA 0,18% 196 mln zł +10,8%
JPMorgan USD Ultra-Short Income UCITS USD dist JPPS 0,18% 559 mln zł +6,1%
JPMorgan GBP Ultra-Short Income UCITS ETF JGST 0,18% 733 mln zł +6,3%

Przeglądaj wszystkie ETF-y (obligacje) →

Masz pytanie o ten fundusz?

Napisz bez logowania — odpowiadamy pod wpisem.