ETF Radar

← Lista ETF

Porównaj z innym

JPMorgan USD Ultra-Short Income UCITS USD dist

IE00BDFC6Q91 · JPMorgan Asset Management (Europe) S.à r.l.

Aktualny kurs z 22 października 2026
≈ 394,46
90,30 EUR (1 EUR = 4,3685 PLN)
+0,3%
1D
+0,1%
1T
+2,7%
1M
+7,5%
6M
+7,7%
YTD
+6,1%
1R
-7,1%
3L
-1,2%
5L
-13,2%
od rekordu 104,04 EUR z 27 wrz 2022
84,96 – 90,84 EUR
to roczne minimum i maksimum (ostatnie 52 tygodnie)
3 tys. zł
obrotu 22 paź 2026 (tylko JPPS na XETRA), 0,0× średniej z 20 sesji
646 tys. zł
obrotu całego funduszu tego dnia (suma 3 notowań)

Wartości w PLN po kursie średnim NBP z dnia notowania. Stopa zwrotu w PLN uwzględnia zmianę kursu EUR/PLN.

Kurs zamknięcia, JPPS (XETRA) — PLN

O funduszu

JPMorgan USD Ultra-Short Income UCITS USD dist to fundusz z klasy obligacyjnej, inwestujący w instrumenty dłużne denominowane w dolarze amerykańskim. Zgodnie z danymi o podziale aktywów około 68,94% portfela stanowią obligacje, a 31,06% gotówka i jej ekwiwalenty.

Największą pozycją w portfelu jest JPM USD Liquidity LVNAV X (dist.), a dalej znajdują się amerykańskie obligacje skarbowe United States Treasury Notes o kuponach 2,875% i 0,125%. Wśród pozostałych czołowych pozycji są papiery emitentów finansowych, takich jak Bpce, Mitsubishi UFJ Financial Group, Canadian Imperial Bank of Commerce, Protective Life Global Funding, Macquarie Bank, National Bank of Canada i Massmutual Global Funding II.

Wskaźnik kosztów całkowitych TER wynosi 0,18%. Fundusz ma charakter dystrybuujący, czyli wypłaca dochody inwestorom; bieżąca stopa dywidendy to 1,42%. Jest zarejestrowany w Irlandii, jego walutą bazową jest dolar amerykański, a ekspozycja walutowa nie jest zabezpieczana. Fundusz został uruchomiony 15 lutego 2018 roku. Notowanie główne odbywa się na XETRA pod tickerem JPPS w euro, a dodatkowo na London Stock Exchange pod tickerami JPST w dolarach oraz JPTS w funtach brytyjskich.

Jest to dolarowa klasa jednostek dystrybuujących, która nie odwzorowuje konkretnego indeksu, a portfel łączy krótkoterminowe obligacje z istotnym udziałem gotówki.

Opis wygenerowany automatycznie na podstawie danych o funduszu (12 października 2026). To nie porada inwestycyjna.

Parametry funduszu

ISIN
IE00BDFC6Q91
Klasa aktywów
Obligacje
Typ produktu
ETF
TER
0,18% rocznie
Aktywa (stan na 30 wrz 2026)
128 mln EUR (≈ 559 mln zł)wg statystyki Deutsche Börse
Polityka dywidend
Dystrybuujący
Replikacja
—
Zabezpieczenie walutowe
Nie
Kraj rejestracji
Irlandia (IE)
Waluta funduszu
USD
Data uruchomienia
15 lutego 2018

Skład portfela

Największe pozycje

  1. JPM USD Liquidity LVNAV X (dist.)8,72%
  2. United States Treasury Notes 2.875%5,01%
  3. United States Treasury Notes 0.125%1,51%
  4. Bpce Sa 0.4858%1,26%
  5. Mitsubishi UFJ Financial Group, Inc. 2.623%0,95%
  6. Canadian Imperial Bank of Commerce 2.606%0,94%
  7. Protective Life Global Funding 0.327%0,86%
  8. Macquarie Bank Limited 0.6254%0,85%
  9. National Bank of Canada 0.3186%0,80%
  10. Massmutual Global Funding II 0.2507%0,78%

10 największych pozycji to 21,7% portfela.

Skład według danych dostawcy, zwykle sprzed kilku tygodni (ostatnie pobranie: 4 października 2026). Pełny, aktualny skład publikuje emitent funduszu.

Dywidendy

3,26%
Stopa dywidendy (12 mies.)
3,49 USD
Wypłacono na jednostkę w 12 mies. (12 wypłat)
264 zł
Na rękę rocznie z 10 000 zł (po 19% podatku)
co miesiąc
zwykle: sty, lut, mar, kwi, maj, cze, lip, sie, wrz, paź, lis, gru
Dzień odcięciaNa jednostkę (USD)W zł (NBP z tego dnia)
8 paź 20260,27861,09
10 wrz 20260,27401,02
13 sie 20260,33101,24
9 lip 20260,24960,9400
11 cze 20260,30601,13
21 maj 20260,31481,15
9 kwi 20260,22520,8200
12 mar 20260,30561,13
12 lut 20260,30711,09
15 sty 20260,28781,04
11 gru 20250,28401,03
14 lis 20250,32711,19
RokSuma (USD)
2026 (do dziś)2,88
20253,87
20244,95
20234,15
20221,13
20210,0403

Wypłaty według danych dostawcy od 10 sty 2019 (94 wypłat), na jednostkę, przed podatkiem; w Polsce od dywidendy z zagranicznego ETF-u płacisz 19% w PIT-38 (fundusz z Irlandii nie pobiera podatku u źródła od wypłat dla Ciebie). Stopa to suma wypłat z 12 miesięcy wobec ostatniego kursu — mówi, ile fundusz wypłacał, nie ile wypłaci. Policz w kalkulatorze, co dałyby reinwestowane dywidendy →

Notowania

GiełdaTickerWaluta Ostatni kursData
XETRA JPPS główny EUR 90,30 EUR
≈ 394,46 zł
22 paź 2026
LSE JPST USD 101,15 USD
≈ 393,32 zł
22 paź 2026
LSE JPTS GBP 75,68 GBP
≈ 394,52 zł
22 paź 2026

Gdzie kupić

Brokerzy w Polsce, którzy mają ten fundusz na liście instrumentów:

  • mBank (eMakler) IKE/IKZE giełdy: LSE, wykaz z 15 paź 2026
  • XTB IKE/IKZE giełdy: Xetra, wykaz z 18 paź 2026

Nie ma go na liście: Bossa (DM BOŚ).

  • Interactive Brokers praktycznie cała oferta ETF UCITS, bez publicznej listy
  • Saxo Bank praktycznie cała oferta ETF UCITS, bez publicznej listy

Według wykazów instrumentów publikowanych przez brokerów (data wykazu przy nazwie). Broker może dodać fundusz na prośbę klienta, a wykaz może się zmienić. Widzisz błąd? Napisz w komentarzu poniżej.

Podobne fundusze

FunduszTicker TER Aktywa 1R w zł
JPMorgan GBP Ultra-Short Income UCITS ETF JGST 0,18% 733 mln zł +6,3%
JPM USD Ultra-Short Income ETF USD Acc JPPA 0,18% 3,2 mld zł +10,5%
JPM GBP Ultra-Short Income ETF GBP Acc JGSA 0,18% 196 mln zł +10,8%

Przeglądaj wszystkie ETF-y (obligacje) →

Masz pytanie o ten fundusz?

Napisz bez logowania — odpowiadamy pod wpisem.